• Riaditeľské voľno

• V dňoch 4. mája 2023 a 9. mája 2023 bude RIADITEĽSKÉ VOĽNO pre žiakov 1. až  4. ročníka z dôvodu prijímacích skúšok do 1. ročníka.

• Scrabble v anglickom jazyku

• V piatok 21. apríla 2023 sa uskutočnila súťaž v Scrabble v anglickom jazyku online formou. Vedomostné sily si zmerali dvojice žiakov z prvého a druhého ročníka. Prvé tri miesta obsadili:
            1. miesto: Kenneth René Michaľák a Michal Kožuch 2.B
            2. miesto: Dávid Javorský a Filip Rác 1.A
            3. miesto: Arne Kukura a Sarah Wzošová 1.C
            Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme.

• Naši tretiaci si v tímoch zahrali finančnú hru

• V piatok 21. apríla 2023 naši žiaci tried III. A, III. B a III. C v rámci programu finančnej gramotnosti si zahrali finančnú hru pod odborným vedením lektorov.

V tímoch museli realizovať finančné rozhodnutia v rôznych životných situáciách. Aj takouto formou sa na svet peňazí pozreli z iného pohľadu a inou, hravou formou.

• Naši žiaci si zmerali svoje sily v súťaži v Scrabble v anglickom jazyku

• V piatok 21. 04. 2023 sa uskutočnila súťaž v Scrabble v anglickom jazyku online formou. Vedomostné sily si zmerali dvojice žiakov z prvého a druhého ročníka.

Prvé tri miesta obsadili:

1. miesto: Kenneth René Michaľák a Michal Kožuch 2.B

2. miesto: Dávid Javorský a Filip Rác 1.A

3. miesto: Arne Kukura a Sarah Wzošová 1.C

Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme.

• Kariérové testovanie tretiakov

• Aj v tomto školskom roku sa v našej škole uskutočnilo v spolupráci s CPaP v Poprade kariérové testovanie. Žiaci 3.ročníka absolvovali 19. apríla 2023 písomné testy. Po ich vyhodnotení sa v septembri uskutočnia individuálne rozhovory so žiakmi, ktoré by im mali uľahčiť výber vysokej školy, prípadne zamestnania.

• Máme za sebou workshop zameraný na tvorbu predajného webu

• Zdroj: www.rozbehnisa.sk

V štvrtok 30. marca 2023 autori štyroch nápadov v rámci projektu Rozbehni sa!, ktorí sa po decembrovom finále rozhodli pokračovať v mentoringovej nadstavbe, zavítali do Coworking Poprad.

11 účastníkov bolo oboznámených s princípmi, ktoré majú spĺňať predajné weby.

Medzi účastníkmi boli aj naše študentky z II. C triedy.

• Naši štvrtáci vykonali štátnu skúšku

• Dňa 14. apríla 2023 naši študenti 4. ročníka vykonali štátnu skúšku z kancelárskeho písania na počítači a korešpondencie. Na štátniciach sa zúčastnilo 23 študentov z tried IV. A, IV. B a IV. C.

Garantom štátnych skúšok je Ekonomická univerzita, Národohospodárska fakulta, Bratislava.

• Máme zrekonštruované vonkajšie športové ihrisko

• Hurá, po desaťročiach čakania sme sa konečne dočkali – máme zrekonštruované vonkajšie športové ihrisko. Veríme, že ho budeme s radosťou využívať. Dúfame aj v skorú rekonštrukciu atletickej dráhy. Vaši telocvikári!

• Obchodná akadémia, Murgašova 94, Poprad, bude v čase veľkonočných prázdnin - v dňoch 06. 04. 2023 - 11. 04. 2023 ZATVORENÁ.

• Seminár "Boj proti dezinformáciám"

• Dňa 20. marca 2023 sa vybraní študenti 2. roč. zúčastnili na seminári "Boj proti dezinformáciám", ktorého lektorom bol Ing. Peter Litavec, CSc. - riaditeľ Europe Direct, pobočka Poprad.

• Študenti III. B na Veľtrhu podnikateľských talentov v Bratislave

• V dňoch 27. – 29. marca 2023 sa vybraní žiaci III. B triedy - Barbora Zadrošová, Katarína Kriššáková, Radka Malecová, Štefan Hertely a Adrián Pirschel zúčastnili 28. ročníka Veľtrhu podnikateľských talentov pod záštitou JA Slovensko, konaného v Komunitnom centre  v  Avion Shopping Park Bratislava.

Cieľom veľtrhu bola prezentácia výsledkov študentských firiem, ktorým sa venuje predmet aplikovaná  ekonómia. Zúčastnilo sa ho 52 firiem z 51 škôl celého Slovenska, ktoré boli oceňované v 10 kategóriách. Naša firma FIGO, s. r. o. súťažila v kategórii AT&T manažérsky tím. Aj keď na pódiové umiestnenie nedosiahla, našu školu vzorne reprezentovala.

Celkovým víťazom sa stala firma Fluf z Gymnázia Poštová 9, Košice a  postupuje na medzinárodné finále študentských firiem Gen-E – Company of the Year Competition, ktorý sa bude konať 14. júla v Turecku.

• Naši študenti postúpili na celoslovenské kolo Olympiády Podnikový hospodár

• Aj v tomto roku organizuje Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity Olympiádu Podnikový hospodár, do ktorej sa zapojili aj naši štvrtáci. Súťaž je postupová a nás teší, že do celoslovenského kola postúpili aj študenti IV. B triedy - Dominik Pokorný a Patrícia Hofmannová.

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov!

• Naši študenti na exkurzii v LKW WALTER, Viedni a Bratislave

• V dňoch 28. a 29. marca 2023 sme obnovili po "covidovej prestávke" školské exkurzie do firmy LKW WALTER, Viedne a Bratislavy. Prvý deň naši študenti po príchode do Bratislavy a ubytovaní sa v Hoteli PRIM absolvovali prehliadku Bratislavy - Bratislavský hrad, Národná rada SR, historické centrum Bratislavy a večer boli na divadelnom predstavení a mohli "naživo" vidieť obľúbených hercov - Juraja Kemku, Mariána Miezgu, Róberta Jakaba a Zuzanu Porubjakovú.

Druhý deň - 29. marca sme sa vybrali do Rakúska. Najskôr sme absolvovali exkurziu vo firme LKW WALTER. Pán Ján Pritz oboznámil študentov s firmou LKW WALTER, predmetom jej činnosti, filozofiou firmy - hravou formou aj so zapojením študentov, pričom vítazný tím bol odmenenený zaujímavou cenou. Študenti boli tiež oboznámený s možnosťami absolvovania odbornej praxe vo firme aj s pracovnými možnosťami po skončení štúdia. Následne sme absolvovali prehliadku Viedne aj so sprievodkyňou a potom sme sa vybrali na cestu domov.

Školský zájazd sa vydaril a veríme, že o rok budeme môcť opäť zopakovať návštevu firmy LKW WALTER, Viedne...