• Naši štvrtáci na výstave Umenie vo svete numizmatiky

• V piatok 13. 9. 2024 navštívili študenti IV. B triedy pod vedením vyučujúcej Ing. Márie Lipovskej v rámci predmetu bankovníctvo výstavu Umenie vo svete numizmatiky v Podtatranskom múzeu v Poprade. Prezreli si ukážky celosvetových platidiel predmincového obdobia, mincí od obdobia antiky, cez denárové, grošové, toliarové obdobie, po korunovú až súčasnú euromenu. Výstava nás všetkých obohatila o nové poznatky.

• Aj druháci absolvovali účelové cvičenie

• Dňa 13. septembra 2024 sme so žiakmi 2. ročníka uskutočnili ich 3. účelové cvičenie. Venovali sme sa streleckej príprave, ekológii a zdravotníctvu. V preťahovaní lanom potvrdila svoje prvenstvo z minulého školského roku II. A trieda. Prešli sme sa a poznávali ďalšiu mestskú časť Popradu - Stráže. Vedomostný test o našom meste vyriešili všetky triedy na plný počet bodov - o víťazovi rozhodli až doplňujúce otázky, ktoré najlepšie zvládla trieda II. B.

• Prváci na 1. účelovom cvičení

• So žiakmi prvého ročníka sme 12. septembra 2024 uskutočnili 1. účelové cvičenie. Žiaci sa zdokonalili v topografii a zdravotníctve. Súťažili v hode na cieľ. Najpresnejšia bola I. C trieda, ktorá zvíťazila aj v preťahovaní lanom. Počasie nám prialo mohli sme zrealizovať aj turistickú prechádzku na námestie Spišskej Soboty. Oboznámili sme sa s históriou tejto mestskej časti. V teste o Spišskej Sobote najviac bodov získala trieda I.A.

• Štvrtáci na prezentácii finančná gramotnosť

• Naši študenti 4. ročníka v piatok 6. septembra 2024 v rámci prezentácie Finančná gramotnosť si vyskúšali 2. kolo finančnej hry ako pokračovanie prvého kola, ktoré absovovali v júni t. r. Na svet financií, investičných rozhodnutí, možných výnosov, ale aj rizík investovania sa mohli "pozrieť" a vyskúšať si z hľadiska konkrétnych rozhodnutí v rámci finančnej hry.