• Slávnostné otvorenie nového šk. roku 2024/2025

• Milé študentky a milí študenti,

• slávnostné otvorenie školského roka 2024/2025 bude v pondelok 2. septembra 2024 so začiatkom o 8.30 h v jednotlivých triedach 1. až 4. ročníka,
            • triedy sa nachádzajú na 1. alebo 2. poschodí školy a sú označené,
            •  žiaci 2. až 4. ročníka sa pri príchode do školy začipujú do elektronického dochádzkového systému,
            • žiaci 1. ročníka budú mať zoznamy umiestnené vo vestibule školy, triedy 1. ročníka sa nachádzajú na 2. poschodí budovy školy,
            • potvrdenie o návšteve školy si môžu žiaci, resp. rodičia vytlačiť aj cez EduPage - návod je uverejnený na hlavnej ploche tejto školskej webovej stránky,
            • ďalšie informácie žiakom poskytnú triedni učitelia na úvodných triednických hodinách.

Prajeme Vám príjemné záverečné dni letných prázdnin a úspešný nový školský rok.

• Pokyny pre stravníkov na školský rok 2024/2025

1. Stravovanie pre zamestnancov a žiakov prebieha v čase od 11:25 do 13:30 v školskej jedálni.
            2. Noví stravníci, ktorí majú záujem o stravu sa ohlásia u triednej učiteľky v prvý školský deň. Následne majú stravu nasledujúci školský deň (t. j. 3.9.2024)
            3. Spôsob úhrady stravného:

Č.Ú.: SK40 0900 0000 0051 4662 2470

Poznámka: uviesť celé meno žiaka aj triedu (nakoľko sa vyskytujú žiaci s rovnakým priezviskom, je problém platbu prideliť)

Suma: 48 €/mesačne vždy mesiac vopred do 15. dňa

(prvá platba 15.8. posledná platba 15.5.). Prváci posielajú v septembri 2 platby (za september a aj za október t. j. 96 €).

Počas letných prázdnin je potrebné trvalé príkazy pozastaviť a obnoviť k 15. 8.

Mesačný poplatok stravného hradený zákonným zástupcom žiaka 48 € (platný od 1.9.2024) sa skladá z potravinového nákladu na obed v hodnote 2,3€ paušálne a príspevku  na režijné náklady v hodnote 2 € mesačne.

1. Stravník je automaticky prihlásený na obed počas celého školského roka.
            2. Za neodobratú a neodhlásenú stravu sa finančná náhrada neposkytuje. Je možné si prísť prevziať stravu do obedára v čase od 11:00 – 13:00. Každú neprítomnosť v škole (školské výlety, akcie a pod.) si stravník odhlasuje sám cez Edupage do 8:00 v daný deň. Rovnako sa žiak môže prihlásiť na stravu v daný deň do 8:00.
            3. Kontakt na vedúcu školskej jedálne:

Ing. Lucia Matviaková

kuchyna.oa@gmail.com

• Obchodná akadémia, Murgašova 94, Poprad, bude v piatok 30. augusta 2024 ZATVORENÁ.

Najbližší úradný deň bude pondelok 2. septembra 2024.

• OZNAM - voľné pracovné miesto učiteľa

• Riaditeľka Obchodnej akadémie, Murgašova 94, 058 01 Poprad

prijme do pracovného pomeru

učiteľa telesnej výchovy a anglického jazyka a literatúry

Pracovné podmienky:

• pracovný pomer na dobu určitú - zastupovanie počas dlhodobej PNS,
            • termín nástupu od 01. 09. 2024,
            • plný pracovný úväzok, 37,5h/týždenne - prípadne ANJ na skrátený pracovný úväzok

Požadovaná kvalifikácia: (v zmysle zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v zmysle vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických a odborných zamestnancov):

• vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa príslušného odboru

Ďalšie požiadavky:

• zavádzanie inovatívnych metód do vyučovacieho procesu,
            • znalosť práce s PC,
            • komunikatívnosť,
            • flexibilnosť.

Požadované doklady:

Uchádzač k žiadosti predloží tieto požadované údaje:

• žiadosť o prijatie do zamestnania s telefónnym a emailovým kontaktom,
            • profesijný životopis v štruktúrovanom formáte s presným popisom praxe,
            • doklady o vzdelaní, príp. praxi (vysvedčenie o štátnej záverečnej skúške, vysokoškolský diplom),
            • potvrdenie o telesnej spôsobilosti a o duševnej spôsobilosti vo vzťahu k výkonu činnosti – platí len pre prijatých uchádzačov,
            • pre účely preukázania bezúhonnosti uchádzača o zamestnanie je požadovaný postup podľa § 15 zákona NR SR č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
            • súhlas uchádzača so spracovaním osobných údajov na účely výberového konania v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Forma odmeňovania:

V zmysle zákona NR SR č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Termín podania žiadosti:

Žiadosť s potrebnými dokladmi posielajte e-mailom na adresu bacova.andrea@oapoprad.sk, prípadne osobne v termíne do 27. 08. 2024 do 12.00 h.

Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor.

Adresa školy:

Obchodná akadémia