• Rozlúčka s našimi štvrtákmi

• V piatok 20. mája 2022 sme sa rozlúčili s našimi štvrtákmi zo IV. A, IV. B a IV. C triedy. Na slávnostnej akadémii sa k žiakom prihovorila pani riaditeľka Ing. Iveta Račeková, ktorá zaželala maturantom úspešné vykonanie maturitných skúšok a poďakovala triednym učiteľkám aj všetkým vyučujúcim. Za študentov vyslovila poďakovanie Lucia Pitoňáková zo IV. C triedy.

Tiež bol vyhlásený Najlepší absolvent a Najlepšia absolventka školy v šk. roku 2021/2022.

Milé maturantky a milí maturanti, prajeme Vám veľa úspechov počas ústnych maturitných skúšok aj v ďalšom živote.

Zároveň boli odovzdané knižné odmeny najlepším štvrtákom za výborný prospech, prácu v triednom kolektíve a reprezentáciu školy v súťažiach.

• Súťaž z ekonomických znalostí študentov 4. roč.

• Študenti 4. ročníka sa zúčastnili na školskom kole súťaže z ekonomických znalostí.

Výsledky sú takéto:

1. miesto: Laura Polcová, IV. B

2. miesto: Matúš Imrich, IV. A

3. miesto: Peter Žugec, IV. C

Srdečne blahoželáme.

• Naši najlepší účtovníci - žiaci 3. ročníka

• Dňa 28. 03. 2022 sa konalo školské kolo súťaže Mladý účtovník žiakov 3. ročníka študijného odboru obchodná akadémia. Víťazmi súťaže sú:

1. miesto: Samuel Dovalovský, III. A trieda

2. miesto: Jakub Tomaškovič, III. A trieda

3. miesto: Filip Juríček, III. A trieda

Srdečne blahoželáme!

• OZNAM - Školský internát, Karpatská 9, Poprad

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám informácie o možnosti ubytovania žiakov.

Školský internát, Karpatská 9 v Poprade,  poskytuje ubytovanie všetkým žiakom stredných škôl v Poprade a okolí.

Potrebné informácie sa rodičia dozvedia na webových stránkach Školského internátu: www.sipop.sk

Žiadosti  na školský rok 2022/23 môžu  rodičia vyplniť a odoslať online.

Návšteva budúcich žiakov 1.roč. a rodičov vítaná.

• Valné zhromaždenie študentskej firmy

• Dňa 4. mája 2022 sa konalo likvidačné valné zhromaždenie študentskej firmy BOS, ktorá pôsobila v rámci predmetu aplikovaná ekonómia a jej členmi boli študenti III. B triedy a vyučujúca Ing. Tatiana Hadbavná. Viceprezidenti firmy podrobne zhodnotili činnosť na jednotlivých úsekoch študentskej firmy a v závere akcionári schválili aj rozdelenie zisku. Študentská firma dosiahla výborné ekonomické výsledky - 80 % zhodnotenie vloženého kapitálu a vyplatila akcionárom aj dividendy.

Študentom ďakujeme a veríme, že nadobudnuté podnikateľské vedomosti a zručnosti využijú v budúcnosti aj v reálnom živote.

• Oznam pre žiakov 4. roč. - obedy v školskej jedálni

• Žiaci 4. ročníka, ktorí sa stravujú v školskej jedálni, sú na obedy v ŠJ prihlásení do piatku 20. mája 2022 (je to posledný deň školského vyučovania žiakov 4. ročníka, od pondelka 23. 05. 2022 začína žiakom akademický týždeň), teda od pondelka 23. mája 2022 sú žiaci 4. roč. z obedov v ŠJ odhlásení.

Avšak, študenti 4. ročníka, ktorí majú záujem o obed v ŠJ aj po 23. 05. 2022, t. j. počas akademického týždňa alebo maturitného týždňa, môžu sa prihlásiť na obed v školskej jedálni - aspoň 1 deň dopredu - individuálne - elektronicky na www.strava.cz.

2. Vrátenia čípov do školskej jedálne - týka sa študentov 4. roč., ktorí sa stravujú v ŠJ a ktorým bol školskou jedálňou vydaný číp - bude možné číp vrátiť žiakmi individuálne v dňoch 31. 05. až 03. 06. 2022 v čase od 10.00 - 11.30 h priamo v školskej jedálni na prízemí. Hodnota vráteného čípu bude zohľadnená pri celkovom vyúčtovaní stravného.

3. Vyúčtovanie stravného školskou jedálňou bude u žiakov 4. ročníka do konca júna 2022, pričom preplatky budú zaslané priamo na bankový účet, z ktorého boli realizované platby.