• Vitajte na stránkach našej školy
          • Štátne skúšky

Dňa 19. apríla 2024 sa v našej škole konali štátne skúšky z kancelárskeho písania na počítači a obchodnej korešpondencie. Garantom štátnych skúšok je Národohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave a úspešný absolvent získava vysvedčenie o štátnej skúške.

Štátna skúška pozostáva z 10-minútového odpisu textu na klávesnici počítača, ktorý musia uchádzači zvládnuť s minimálnou rýchlosťou 200 čistých úderov za minútu pri presnosti do 0,50 %. Druhou časťou štátnej skúšky je korešpondenčná časť - vyhotoviť v normalizovanej úprave obchodný list na počítači a tabuľku v MS Word alebo MS Excel.

• Študenti úspešní na Veľtrhu podnikateľských talentov v Bratislave

Dňa 16. apríla 2024 sa naša študentská firma Bystro zúčastnila Veľtrhu podnikateľských talentov (29. ročník) v obchodnom centre Nivy v Bratislave. Podujatie organizovala nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko pod záštitou a s podporou Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky. Študentské firmy súťažili v rôznych kategóriách - výročná správa, manažérsky tím, marketingová prezentácia, finančné riadenie, produkt, spoločensky zodpovedné podnikanie, virtuálna firemná komunikácia, cena verejnosti, cena jednotlivca s líderskými schopnosťami (manpower leadership award).

• Aj naši študenti sa zapojili do zbierky pri príležitosti Svetového dňa hemofílie

17. február je na Slovensku vyhlásený Svetovým dňom hemofílie.

Hemofília je ochorenie, ktoré sa prejavuje nedostatočným zrážaním krvi a zvýšeným krvácaním. To v niektorých prípadoch vzniká spontánne, bez zjavnej príčiny a inokedy ako následok poranenia. Je dedične podmienené, matky sú prenášačky a ochorenie sa prejaví zvyčajne u chlapcov. Hemofília sa často nazýva aj „kráľovská choroba“, keďže sa v 18. a 19. storočí vyskytla aj vo viacerých kráľovských rodoch Európy. Najznámejšou prenášačkou hemofílie bola anglická kráľovná Viktória. Pravdepodobne najslávnejším urodzeným pacientom s hemofíliou bol ruský cárovič Alexej, syn posledného ruského cára Mikuláša II. a Alexandry, vnučky kráľovnej Viktórie.

• Tatravagónka Poprad
      • Tatrakon